Manuel Terapi (Osteopati)

Osteopati olarak da adlandırılan Manuel Terapi, bir kişinin kaslarını ve eklemlerini hareket ettirerek, gererek veya masaj yaparak sağlık sorunlarını tespit etmenin, tedavi etmenin ve önlemenin bir yoludur.  

Manuel Terapi Nedir?

Osteopati olarak da adlandırılan Manuel Terapi, bir kişinin kaslarını ve eklemlerini hareket ettirerek, gererek veya masaj yaparak sağlık sorunlarını tespit etmenin, tedavi etmenin ve önlemenin bir yoludur.

  • Eklem hareketliliğini arttırmak
  • Kas gerginliğini gidermek
  • Ağrıyı azaltmak
  • Dokulara kan akışını arttırmak
  • Vücudun iyileşmesine yardımcı olmak

Osteopati Tedavisi Hangi Hastalıklarda Kullanılır? ​

Kasları, kemikleri ve eklemleri etkileyen durumlarda Manuel Terapi tercih edilebilir. Bununla birlikte Osteopati şu hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır:

Hamileyseniz, bir osteopatı görmeden önce belirtileriniz hakkında bir doktorunuzdan bilgi almayı unutmayın. Ayrıca hamilelik sırasında kas veya eklem ağrısı konusunda uzmanlaşmış bir osteopat gördüğünüzden emin olmalısınız. Bu alanda uzmanlaşmış Dr. Muhammet Emin’den randevu almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. ​

manuel-terapi-nedir

Osteopatinin Faydaları Nelerdir?

Osteopati tedavisi temel odak nokta olarak, belirtilerin nedenine ulaşmayı amaçlar. Tedaviden sonra semptomatik ağrı ve rahatsızlıkta bir azalma yaşanması olasıdır. Bu, sağlığın ve yaşam tarzının diğer yönleri üzerinde dikkate değer bir etkiye sahiptir. Ağrı ve rahatsızlığı hafifletmek şunlara yol açabilir:

  • Geliştirilmiş vücut fonksiyonu, esneklik ve hareketlilik.
  • Ağrı tarafından kesilmeyen daha dinlendirici, daha derin bir uyku düzeni.
  • Stres seviyelerinde ve kas gerginliğinde azalma.
  • Ruh hali, hafıza ve zihinsel sağlık üzerinde olumlu etki.
  • Genel sağlık ve zindelik durumunda genel bir gelişme.

Ortopedik Problemlerde Manuel Terapi Etkisi 

Sırt ağrısı gibi durumlar, ister kronik ister akut olsun, Manuel Terapi ile tedavi edilebilir. Tedavi uygulamalı olduğu için bilinen bir yan etkisi yoktur. Tedavinin sonuna doğru kaslar gevşemiş ve sakinleşmiş hisseder ve kan dolaşımında oksijen miktarı artar.  
Manuel Terapide kullanılan belirli egzersiz türleri ve masaj teknikleri nedeniyle rahatsızlık çok azdır veya hiç yoktur. Egzersizler ve masaj teknikleri, vücudun mevcut kısıtlı hareket aralığının ötesinde hareket etmesine izin verecek şekilde tasarlanmıştır. 
Ortopedik problemlerde Manuel Terapi etkileri şöyle özetlenebilir: 

Manuel Terapi Fiyatları

Osteopati uygulamaları, hastalığa ve hastaya göre değişmektedir. Hastanın kaç seans terapi alacağına, terapi süresine göre Manuel Terapi fiyatları değişiklik gösterebilir. Fiyatlar ve tedavi hakkında detaylı bilgili için bizimle iletişime geçebilirsiniz.