Hacamat

Hacamat, vücuttaki belirli noktalara (ağrının durumuna ve konumuna bağlı olarak) küçük kesikler atmayı ve bölgedeki toksik açıdan yoğun kanı çıkarmak için bu bölgelere kupa yerleştirmeyi içerir.

Hacamat Tedavisi Nedir?

Hacamat Tedavisi, vücut doku ve organlarından toksinleri atmanın en eski ve en etkili yöntemlerinden biridir. Terapistin cilt üzerine özel kupalar koyarak vakum oluşturduğu bir uygulamadır. Bu durum, kupa altındaki dokunun çekilmesine ve şişmesine neden olarak etkilenen bölgeye kan akışının artmasına yol açar. Bardakların altındaki gelişmiş kan akışı, yabancı maddeleri ve toksinleri yakındaki dokulardan ve organlardan uzaklaştırmak için yüzeye doğru çeker.

Hacamat Tedavisi Hangi Hastalıklarda Kullanılır?

Hacamat Tedavisi çok faydalı bir tedavidir ve çok çeşitli sağlık sorunlarına yardımcı olabilir. Bu koşullardan bazıları şunlardır: 

 • Kronik veya akut ağrı
 • Baş ağrısı
 • Artrit
 • Sindirim sağlığı
 • Adet sağlığı
 • Kısırlık
 • Prostat sorunları ve hormonal disfonksiyon
 • Uyku problemleri
 • Kronik yorgunluk 

hacamat-dr-muhammet-emin

Hacamat Tedavisinin Faydaları Nelerdir?

Hacamat Tedavisinin sayısız sağlık yararı vardır. Ayrıca, Hacamat yaptıranlar uygulama sonrasında
çok rahatlatıcı bir deneyim olduğunu belirtmiştir.

Daha Hızlı Ağrı Gideri

Hacamat Terapi; Artrit, bel ağrısı vb. kaynaklı ağrıları hafifletebilir. Hacamat ile etkili bir şekilde tedavi
edilebilen diğer ağrı türleri arasında baş ağrısı, migren, diş ağrısı, kas ağrısı, siyatik gibi tedaviler yer
alır.

Hacamat, kan dolaşımını ve hareket kabiliyetini artırır, bu nedenle romatizma, bel, boyun ve omuz tutulması gibi rahatsızlıklar için etkili bir tedavi yöntemidir.

Kronik Yorgunluk Sendromu

Hızlı tempolu dünyada dinlenmek ve gençleşmek için çok az zaman var. Fiziksel olarak dinlenmek için zaman olsa bile akıllı telefonlar, dizüstü bilgisayarlar gibi dijital dikkat dağıtıcılar zihinsel olarak aşırı yüklenmeye neden olur. Bütün bunlar Kronik Yorgunluk Sendromuna yol açabilir. Bu uzun süredir devam eden bir yorgunluk şekli olabilir. Hacamat Tedavisi bu durum için etkili bir tedavidir.

Akciğer Hastalıkları

Hacamat; kronik öksürük, astım, bronş tıkanıklığı ve Plörezi gibi akciğer hastalıkları için etkili bir tedavidir.

Cildi Sağlıklı Tutmak

Genellikle cilt sağlığı, vücut içinde neler olduğunu doğrudan yansıtır. Hacamat Terapisi cilt kan akışını iyileştirir ve böylece sağlıklı cilt için gerekli olan oksijen ve temel besinlerin iletim hızını artırır. Ayrıca akne ve egzama, selülit gibi diğer cilt hastalıklarının tekrarını azaltmada da yardımcı olur. Hacamat Tedavisi kan akışını kolaylaştırmak için kan damarlarını genişletmeye yardımcı olur ve cilt yüzeyindeki toksik maddeleri uzaklaştırır.

Sindirim Sorunlarını Giderme

Kronik stres, yetersiz beslenme veya bağışıklık sistemi tepkisinden kaynaklanan sindirim sorunlarının giderilmesine yardımcı olur.

İdrar Yolu Hastalıklarının İyileştirilmesi

Hacamat Tedavisi böbrek taşı, idrar tutma, apse gibi idrar yolu hastalıklarının tedavisinde kullanılabilir.

Daha Hızlı İyileşme

Kupayı stratejik olarak kullanmak, iyileşmeye ihtiyaç duyan belirli bölgelere kan akışını artırabilir. Artan kan ve enerji akışı daha hızlı iyileşmeye yol açar.

Kimler Hacamat Yaptıramaz?

Aspirin ve varfarin gibi kan sulandırıcı ilaçlar alan kişilere, kesi yeri düzgün kapanmayacağından ve enfeksiyon riskini artıracağından Hacamat yapılmamaktadır. Bu nedenle tedavi öncesinde Hacamat yapmak için doktor gözetiminde kan sulandırıcı ilaçların kısa bir süreliğine bırakılıp bırakılamayacağı
öğrenilmelidir.

Hacamat Öncesi Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Hacamat Tedavisinin etkinliğinin artırılması için Hacamat öncesi yapılması gerekenler vardır. Tavsiye niteliği taşıyan yapılması gerekenler şunlardır:

 • Tedaviye ne aç ne tok şekilde gelinmelidir.
 • Detoksifikasyona yardımcı olmak için tedavi günü ve tedavi sonrasında bol su içilmelidir.
 • Tedavinizden önce duş almak, kan dolaşımını artıracağında tedaviden önce kasların gevşemesine yardımcı olur.
 • Vücutta biriken ağır metallerin atılımını hızlandırması için Hacamat günü, Hacamat günü öncesi ve Hacamat günü sonrası olmak üzere toplam 3 gün hayvansal gıdaların tüketilmemesi önerilmektedir.

Hacamat Hangi Günler Yapılır?

Hacamat Tedavisinin, dini açıdan bazı günler yapılması önerilmektedir. Ay’ın hareketlerine göre belirlenen Hacamat günleri, Peygamber Efendimizin de Hacamat yaptırdığı günler olduğu için Sünnet Hacamat Günleri olarak da adlandırılmaktadır. Hicri Hacamat Takvimi hakkında daha fazla bilgi almak
ve hangi günler Hacamat yaptırabileceğinizi öğrenmek için Hicri Hacamat Takvimi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Hacamat Fiyatları

Hacamat Tedavisi, uygulama nedenine ve bölgesine bağlı olarak farklı kupa sayısında ve kupa büyüklüğünde yapılmaktadır. Bu nedenle net bir fiyat bilgisi verilememektedir. Hacamat fiyatları hakkında detaylı bilgi için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz